Pielęgnacja biżuterii

Kamienie naturalne oraz perły to wyjątkowe minerały, które nigdy nie występują w dwóch identycznych egzemplarzach. Ich kształt i kolor mogą się nieco od siebie różnić, co jest właśnie jedną z głównych zalet biżuterii z nich wykonanej.

Jak przechowywać i czyścić biżuterię z kamieni naturalnych?

Biżuteria z kamieni naturalnych oraz pereł cechuje się też wyjątkową delikatnością i wymaga nieco innych sposobów użytkowania i pielęgnacji.

Zarówno perły, jak i kamienie są materiałami delikatnymi i podczas upadku mogą się zarysować lub potłuc. Warto o tym pamiętać nawet przy przechowywaniu, podczas gdy jeden naszyjnik ociera się o drugi. Czyszczenie powinno odbywać się poprzez przetarcie kamieni lekko zwilżoną szmatką, ale nigdy nie powinno się ich mocno trzeć, zanurzać w wodzie lub szczotkować.

Użytkowanie biżuterii

Biżuteria to element, który powinno się zakładać tuż przed wyjściem i ściągać od razu po przyjściu do domu. Mycie rąk lub naczyń, branie kąpieli i spanie w biżuterii sprawia, że ociera się o siebie, naciąga i niszczy. Złocone srebro narażone jest również na ścieranie złoconej powłoki, więc czym mniej otarć o poduszki lub mycie detergentami, tym dłużej biżuteria obejdzie się bez konieczności ponownego złocenia.

Pierścionki na elastycznej żyłce połączone są "zaciskowo", jednak nawet takie łączenie może ulec uszkodzeniu i wtedy podlega reklamacji. Pierścionki, które zostaną mocno zahaczone lub nadszarpnięte (szczególnie podczas wkładania do kieszeni lub zaczepieniu o zamek) nie podlegają reklamacji. Elastyczna żyłka do gumka, która podlega uszkodzeniom mechanicznym i wymaga szczególnej ostrożności. 

Z czego zrobiona jest biżuteria od JTreścińska?

Każdy model składa się z kamieni, zapięcia oraz nici lub linki, na którą jest nawleczony. Zapięcia zawsze wykonane są ze srebra próby 925, jednak niektóre modele bransoletek nawleczone są na stalową linkę, zatem proszę zwrócić na to uwagę w przypadku uczulenia na nikiel lub niektóre metale.

Jak dobrać rozmiar biżuterii?

W opisie każdego produktu napisane jest jakiej jest wielkości, a w przypadku nieregularnych lub nietypowych kształtów podana jest informacja na jaki obwód szyi/nadgarstka pasuje. Biżuteria wykonywana jest ręcznie, zatem jeśli domyślny rozmiar nie jest odpowiedni, wystarczy przed lub po złożeniu zamówienia napisać do mnie wiadomość o zmianie rozmiaru. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl